PASTERKA 2020

24 grudnia jak co roku spotkaliśmy się na Mszy Św. Pasterskiej.  Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią mogliśmy uczestniczyć w kościele parafialnym w trzech uroczystych  Pasterkach: o godz. 21:00, 22:30 i 24:00, w Śliwniku o godz. 22. Można było uczestniczyć w Pasterce o godz. 21:00 za pośrednictwem kanału You Tube.  Główny celebrans w uroczystej procesji zaniósł figurkę Dzieciątka Jezus do żłóbka. Ewangelia została uroczyście odczytana, a następnie zaniesiona na specjalnie ustawiony pulpit i otworzona na stronie z tekstem o narodzeniu Pana Jezusa. Na zakończenie Eucharystii zostały przekazane  podziękowania osobom pomagającym godnie przygotować naszą świątynię  na święta. Podziękowania należą się: pani Krystyna Staniaszek, która była pomysłodawczynią i wykonawczynią dekoracji, państwu Staniaszek,  Matysiak, Długosz, Pigdamowicz,  kościelnemu Ryszardowi i jego ekipie mężczyzn, liturgicznej służbie ołtarza, nadzwyczajnym szafarzom, młodzieży z Oazy.Oprawę muzyczna i śpiew  organista Marcin Bojski.