MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA ZA OBECNOŚĆ SIÓSTR ELŻBIETANEK W SZPROTAWIE

Z powodu zamknięcia domu zakonnego Sióstr Świętej Elżbiety w Szprotawie odbyła się Msza Święta dziękczynna 20 grudnia o godz. 11:30, która była także transmitowana na kanale You Tube. Koncelebrowana była przez dwóch kapłanów: ks. Bartosza i ks. Norberta. Obecne były siostry, które posługiwały w Szprotawie przez ostatnie lata: s. Monika i s. Klara  oraz s. Paula Marcinowska, która pełni funkcję siostry Prowincjalnej Sióstr Elżbietanek we Wrocławiu. Dom zakonny został zamknięty w związku z małą  ilością powołań, mimo iż potrzeby są ogromne, a szczególnie teraz w okresie epidemii.   Siostry posługiwały w Szprotawie przez 151 lat.  Słowa podziękowania wygłosił ks. Bartosz. Siostra Prowincjalna zwróciła do wiernych słowa podziękowań oraz wyjaśniła powody zamknięcia domu. Do podziękowań i pożegnania włączyły się grupy parafialne, kapłani  oraz liczni wierni.