IV Niedziela Adwentu – ogłoszenia

 1. Czwarta, a więc ostatnia, niedziela Adwentu otwiera na bezpośrednie oczekiwanie na Narodzenie Pańskie. Aby radość była pełna, przygotujmy serca na przyjście Pana przez sakrament pojednania i oczyszczającą pokutę, by i dla nas także Chrystus się narodził. 

 

 1. Okazja do spowiedzi dzisiaj w czasie każdej Mszy św. oraz w poniedziałek, wtorek i środę przed każdą Mszą św., a wieczorem od godz. 17:00, natomiast w czwartek tylko od    6:30   do  godz.  9:30 !

 

 1. W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowajmy tradycje i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce Episkopat zachęca do zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.

 

 1. Zasiadając do wieczerzy wigilijnej starajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. Najpierw zapalmy świecę, mówiąc przy tym „Światło Chrystusa”. Wszyscy domownicy niech odpowiedzą: „Bogu niech będą dzięki”. Następnie odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pańskim, po czym złóżmy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem. Przeprośmy za wszystko, czym mogliśmy się wzajemnie zranić w ciągu mijającego roku. Modlitwa Ojcze nasz… niech poprzedzi spożycie wigilijnego posiłku. Zachowajmy także zwyczaj pozostawienia pustego miejsca przy wigilijnym stole, okazując w ten symboliczny sposób wrażliwość na los ludzi biednych, samotnych i tych, którzy do nas nie dojechali z powodu pandemii. Zrezygnujmy tego dnia z napojów alkoholowych – wszak będziemy witać Nowonarodzonego.

 

 1. Pasterka w czwartek : w naszym  kościele o godz.   21:00;   22:30    i    24:00

                                                     w Śliwniku o godz.   22:00.

        Jak wszyscy wiemy, w związku z pandemią liczba miejsc w kościele  jest bardzo ograniczona, dlatego zachęcamy do uczestnictwa w „Pasterce” o  godz.  21:00  na  parafialnym  kanale  You Tube.

Taca z Pasterek przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka.

 

 1. W piątek uroczystość Narodzenia Pańskiego –  Bóg przychodzi do swoich,    do tych, których ukochał, by wyjednać im zbawienie. Przeżyjmy te święta w gronie rodzinnym śpiewając kolędy i dzieląc się wzajemnie dobrocią i życzliwością:
 • Msze św. według porządku niedzielnego –  nie będzie tylko Mszy św.  o godz. 7:00,    a taca przeznaczona jest na renowację ambony ;
 • w szpitalu o godz. 7:30, a w Śliwniku  Msza św. będzie o  9:30.

 

 1. W sobotę 26 grudnia uroczystość Św. Szczepana, Męczennika. Niech przykład Św. Szczepana pomoże nam dostrzec jak wielką wartość dla chrześcijanina ma życie z Chrystusem. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, a taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy  Jej nasze rodziny  –   niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą. W czasie Mszy św. o godz. 10:00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego prosimy małżonków, aby zajęli miejsca w ławkach obok siebie.

 

 1. Jak wielu zauważyło w czasie codziennej adoracji mamy nową monstrancję na dużą hostię, która została zakupiona z inicjatywy rodziców modlących się za dzieci. Rodzice złożyli ponad 3 tysiące złotych, do tego dołożyli się uczestnicy „Seminariów Odnowy w Duchu Św.”, a także Wspólnota „Sychar”. Dzięki temu zakupiliśmy tron do wystawienia monstrancji na ołtarzu soborowym oraz jeden z wikariuszy podarował kustodię do przechowania Najśw. Sakramentu w tabernakulum.

 

 1. Serdeczne podziękowanie dla Ks. Norbera Lasoty, który podjął się prowadzenia rekolekcji w tak trudnym czasie jaki obecnie przeżywamy. Niech Bóg stokrotnie wynagrodzi czynione przez niego dobro i obdarza go potrzebnymi łaskami, a Maryja otacza swoją opieką. Mamy nadzieję, że wywozi z naszej parafii pozytywne wrażenia i będzie nas odwiedzał częściej.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

          †      Edward Gbyl

          †      Emilia Szczepanik

          †      Zenobia Kuligowska

         Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…