III Niedziela Adwentu – ogłoszenia

 1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

 

 1. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

 

 1. Dzisiaj przypada także kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki  ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

 

 1. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej roratnej o godz. 7:00 rano.

 

 1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe zostanie odprawiona w naszym kościele w piątek o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną otworzyć się na łaskę uzdrowienia oraz doświadczenie Bożej miłości.

 

 1. Wielu z nas nie było u spowiedzi od ponad roku, dlatego zachęcamy do korzystania z sakramentu pojednania przed i w czasie każdej Mszy św.  oraz w piątek w godzinach 6:30 – 12:00  oraz  15:00 – 18:30.

 

 1. Odwiedzimy chorych w domach z racji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w sobotę od godz. 10:00 rano, ale po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na pomoc dla Kościoła na Wschodzie –   zebraliśmy 800 zł.  A dzisiaj na renowację ambony.

 

 1. Przy wyjściu bocznym z kościoła są do nabycia opłatki wigilijne –   ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na renowację ambony w naszym kościele.  Również tam będą świece wigilijne rozprowadzane w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom :
 • małe po    6  zł, 
 • duże po  15  zł.

 

 1. Ze względu na pandemię opłatki i świece będą także dostępne na plebanii w dni powszednie w godzinach 8:00  –  15:00.

 

 1. Przypominamy, że w związku z dużą liczbą chorych na COVID-19 w dni powszednie oprócz środy odmawiamy RÓŻANIEC o godz. 8:30, prosząc o ustanie epidemii, za chorych i służbę zdrowia – zapraszamy do modlitwy.

 

 12. Z powodu prac renowacyjnych przy ambonie przez dwie najbliższe niedziele nie będzie transmisji Mszy św. o godz. 10:00 na You Tube z naszego kościoła.

 

13. Czas, który obecnie przeżywamy, to nie tylko czas pandemii, ale także czas braku powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. W naszym seminarium jest tylko 17 kandydatów do kapłaństwa, gdzie zwykle na jednym roku było więcej. Podobnie dzieje się z powołaniami u Sióstr Zakonnych, które od lat nie mają żadnego powołania, co powoduje, że trzeba zamykać klasztory z braku sióstr. Tego doświadczyła także nasza wspólnota – po 151 latach posługi Siostry Elżbietanki odchodzą z naszej parafii. Dlatego w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11:30 nastąpi podziękowanie za ich posługę, a także pożegnanie naszych Sióstr.

 

14. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

       Michał Jaworski

†     Włodzimierz Papierski

†     Ryszard Dąbski

†     Stanisław Just

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…