II Niedziela Adwentu – ogłoszenia

 

 1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.

 

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Norberta Lasotę, dziękujemy mu za wygłoszone dzisiaj do nas słowo Boże oraz za pomoc duszpasterską, bez której trudno było by nam podjąć wszystkie parafialne obowiązki. Cieszymy się, że mimo tak wielu zadań zgodził się przyjąć nasze zaproszenie. Radujemy się, że jest dzisiaj z nam i jeszcze będzie w 4 Niedziele Adwentu.

 

 1. Za tydzień, jak zawsze w II niedziele miesiąca „cicha taca” przeznaczona na pokrycie kosztów konserwacji zabytkowej ambony naszego kościoła.

 

 1. W ubiegłą niedzielę Chrystus zachęcał nas do czuwania. Nasze ranne wstawanie na „Roraty” jest jednym ze znaków tego czuwania. Przypominamy, że „Roraty” w naszym kościele są odprawiane o godz. 7:00 rano.

 

 1. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na Matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego.

 

 1. Przy wyjściu bocznym z kościoła są do nabycia opłatki wigilijne –   ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na renowację ambony  w naszym kościele.  Również tam będą świece wigilijne rozprowadzane w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom :
 • małe po    6  zł, 
 • duże po  15  zł.

 

 1. Ze względu na pandemię opłatki i świece będą także dostępne na plebanii w dni powszednie w godzinach  8:00  –  16:00.

 

 1. Przypominamy, że w związku z dużą liczbą chorych na COVID-19 w dni powszednie oprócz środy odmawiamy RÓŻANIEC o godz. 8:30, prosząc o ustanie epidemii, za chorych i służbę zdrowia – zapraszamy do modlitwy.

 

 1. Przypominamy o możliwości internetowego uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej o godz. 10.00 z naszej świątyni. Transmisja odbędzie się na parafialnym kanale YouTube. Zachęcamy do osobistego uczestnictwa we Mszy św. w tygodniu.

 

 

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

              Włodzimiera Opacka

      Krystyna Asman    

      Janina Jóźwiak

      Stanisława Świerzko

      Girma Kifetew

   Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…