ADWENT 2020

Okres Adwentu  przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele programu duszpasterskiego, którego hasłem w tym roku są słowa: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane codzienne rano o godz. 7:00.

Zapraszamy także do udziału w rekolekcjach „ODDANIE33”, które rozpoczęły się 29 listopada i potrwają do 31 grudnia. Zwieńczeniem będzie akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję – 1 stycznia 2021 roku. Odbędą się także internetowe Rekolekcje  Adwentowe  #Droga do serca.

Opłatki wigilijne są  do nabycia we wejściu bocznym do kościoła –  ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na renowację ambony w naszym kościele.  Również tam będą świece wigilijne rozprowadzane w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.