I Niedziela Adwentu – ogłoszenia

 1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele programu duszpasterskiego, którego hasłem w tym roku są słowa: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi. 

Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

 

 1. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane codzienne rano o godz. 7:00.

 

 1. Warto postarać się o adwentowy wystrój mieszkań i domów, który codziennie będzie przypominał o czuwaniu. Istnieje piękny, rzadko już praktykowany zwyczaj zawieszania na drzwiach wieńców oznaczających gotowość na przyjęcie przychodzącego Pana. W mieszkaniach postawmy wieniec adwentowy z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa;
 • w piątek całodzienna adoracja i okazja do spowiedzi w godzinach 6:30  –  12:00    oraz    15:00  –  18:30;
 • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano, a odwiedziny chorych w domach będą w ostatnią sobotę przed świętami, tj. 19 grudnia o zwykłej porze, ale po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • w poniedziałek – św. Andrzej Apostoł, brat Szymona Piotra, należał do najbliższego grona Pana Jezusa;
 • w czwartek – św. Franciszek Ksawery, prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła;
 • w piątek – św. Barbara, dziewica i męczennica, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie, a także przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć do puszek ofiary na pomoc dla Kościołów na Wschodzie.

 

 1. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach „ODDANIE33” , które rozpoczną się 29 listopada i potrwają do 31 grudnia. Zwieńczeniem będzie akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję – 1 stycznia 2021 roku. Bliższe informacje w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 

 1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

      Krzysztof Żmuda

†     Ryszard Woźniak

      Zbigniew Maśkiewicz

      Zofia Milczanowska

      Krystyna Fil

      Franciszka Okołotowicz

        Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…