Niedziela Chrystusa Króla – ogłoszenia

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to już ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Oddajemy cześć Chrystusowi Królowi, On jest Panem całego stworzenia, ku Niemu wszystko podąża i dzięki Jego zbawczej męce i zmartwychwstaniu ma udział w życiu wiecznym.

1. Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami udziela się wiernemu, który w uroczystość Chrystusa Króla odmówi publiczne akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

1. Dzisiejsza uroczystość to także patronalne święto naszego Seminarium Duchownego –   pamiętajmy o modlitwie za kleryków i profesorów. Bóg zapłać za ofiary złożone tacę na utrzymanie Seminarium.

1. Za tydzień rozpoczyna się Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wieniec adwentowy i świeca roratnia będą nam towarzyszyć przez najbliższe cztery niedziele, kierując nasze myśli ku tajemnicy przyjścia Boga na świat. Byłoby dobrze, aby także w naszych domach pojawiły się takie wieńce adwentowe z czterema świecami. Przygotujmy nasze serca na to radosne spotkanie.

1. Od przyszłej niedzieli będą do nabycia we wejściu bocznym do kościoła opłatki wigilijne –   ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na renowację ambony w naszym kościele.  Również tam będą świece wigilijne rozprowadzane w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom :
  • małe po    6  zł,
  • duże po  15  zł.

1. Ze względu na pandemię opłatki i świece będą do także dostępne na plebanii w godzinach  8:00  –  16:00.

1. Przypominamy, że :
  • w związku z dużą liczbą chorych na COVID-19 w dni powszednie oprócz środy odmawiamy  RÓŻANIEC o godz. 8:30, prosząc o ustanie epidemii, za chorych i służbę zdrowia;
  • w okresie trwania pandemii, kiedy znajdujemy się w strefie czerwonej, jest transmitowana w niedziele Msza św. z naszego kościoła o godz. 10:00 na You Tube.

1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

Krystyna Bisiorek

†     Antoni Jaskulski

Tadeusz Breskin

Ryszard Pakuła

Tadeusz Sajnóg

Andrzej Piłka

Bronisław Perka

Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo…