XXXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania.

 

  1. W sobotę w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam także:
  • we wtorek – św. Elżbieta Węgierska, zakonnica, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka;
  • w środę – św. Karolina Kózkówna, dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc;
  • w piątek – św. Rafał Kalinowski, prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem.

 

  1. Przyszła niedziela to także Patronalne Święto Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne.

 

  1. W okresie trwania pandemii, kiedy znajdujemy się w strefie czerwonej, będzie transmitowana z naszego kościoła w niedziele Msza św. o godz. 10:00 na You Tube.

                                

  1. W tym tygodniu z naszej społeczności odeszli do wieczności:

      Olga Stankiewicz

      Antoni Zabłocki

      Leon Siemczonek

      Marek Breskin

      Stanisława Zięba

      Łucja Olbert

      Teresa Stawska

     Módlmy się za nich prosząc Boga o miłosierdzie: Zdrowaś Maryjo