XXX Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. Chrystus, wstępując do nieba, obiecał swoim uczniom: „Oto jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skocznie świata”. Szczególnym znakiem wypełnienia tych słów jest Boża obecność w naszej świątyni. Obchodząc dzisiaj dzień poświęcenia tego kościoła, dziękujmy Panu Bogu za miejsce, w którym obdarza nas swoimi łaskami, za posługujących w naszym kościele kapłanów oraz za wszystkich, którzy przyczyniają się do utrzymania i pięknego wyglądu naszego kościoła.

 

  1. W środę przypada dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętając o modlitwie w jego intencji wypraszajmy dla niego potrzebne łaski.

 

  1. Kończymy różańcowy październik – zapraszamy na ostatnie już nabożeństwa różańcowe:

–         dzisiaj o godz. 17:00,

–         a w dni powszednie o godz. 8:15  i wieczorem o 17:15.

 

  1. W niedzielę 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tej uroczystości wychwala Boga za dar świętości swoich córek i synów. To ci, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i przykazaniom. Dla nas są drogowskazami na drodze do wieczności, do domu Ojca:  

–    ze względu na rozwój pandemii nie będzie procesji ani Mszy św. na cmentarzu

–    Msze św. w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego

–    natomiast w szpitalu o godz. 7:30, a w Śliwniku o godz. 9:30.                

 

  1. W listopadzie pamiętamy o zmarłych. Skarbiec Kościoła jest bogaty w różnorakie formy tej modlitewnej pomocy, którą niesiemy zmarłym. Za najlepszą z nich uważa się Msze gregoriańskie – trzydzieści Mszy św. sprawowanych w intencji zmarłego dzień po dniu. W intencji zmarłych można ofiarować też odpust: „Wierni, którzy nabożnie odwiedzą cmentarz w dniach 1 – 8 listopada i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących. Odpust zupełny można zyskać dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej jeden raz na dzień”.

       Do innych form pomocy zmarłych należą „wypominki”. Sens „wypominek” polega na tym, że w modlitwie za zmarłych uczestniczy cała wspólnota, a Kościół jest dobrą matką, która pamięta o wszystkich dzieciach.  Przyjdzie w końcu taki czas, że i my będziemy potrzebowali podobnej pomocy.

 

  1. Wypominki za naszych zmarłych składamy do skarbony przy stoliku z prasą.

 

  1. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić w kościele :

–    przez trzy pierwsze niedziele listopada w czasie Mszy św. zamiast kazania

–    w dniach 2 – 7 listopada: codziennie rano o godz. 8:15  i  o godz. 17:15       

–    wypominki czytane będą zgodnie z datą i godziną.

 

  1. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną przygotowania do sakramentu bierzmowania z wszystkich trzech grup zostają zawieszone do odwołania. Od dziś do odwołania nie będą podpisywane indeksy.

 

  1. Przypominamy: „W związku z tym, że cały kraj został ogłoszony tzw. „czerwoną strefą” Ks. Biskup Diecezjalny udzielił ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim w okresie jej obowiązywania. Dyspensa dotyczy wiernych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, a także katolików przebywających na jej terytorium. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Eucharystii we wskazanym czasie nie jest grzechem.” Natomiast można uczestniczyć we Mszy św. w dni powszednie, aby korzystać z sakramentów św. szczególnie Eucharystii, ponieważ wtedy nie ma zbyt wielu osób w kościele.