XXIX Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne, za które serdeczne dziękujemy.

 

 1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień :

–         dzieci zachęcamy do odmawiania różańca w domu razem z rodzicami

–        młodzież i dorosłych do kościoła codziennie o godz.  8:15    i    17:15

–         w niedziele o godz. 17:00.

 

 1. Dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy z wypominkami za naszych zmarłych o godz. 17:00 w kościele.

 

 1. Natomiast w tygodniu patronują nam:
 • we wtorek św. Jan Kanty, prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i miłosierdzia
 • w czwartek św. Jan Paweł II, papież. Zapraszamy do udziału we Mszy św. oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.

 

 1. Pamiętajmy o naszych bliskich, którzy nas wyprzedzili do domu Ojca –  wypominki składamy do skarbony przy stoliku z prasą. Karki są wyłożone  w kruchtach na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dzisiaj są wyłożone kartki na niedziele, a w poniedziałek będą wyłożone na dni powszednie.

 

 1. Spotkanie grup parafialnych do końca miesiąca są odwołane.

 

 1. W związku z rozwojem pandemii i ograniczoną do 200 liczbą miejsc w naszym kościele, bardzo prosimy, aby na Mszę św. o godz. 11:30 przychodziły tylko dzieci wraz z rodzicami. Natomiast starszych zapraszamy na godz. 13:00 gdzie jest wiele wolnych miejsc, bądź na inne Msze św.   Siadamy tylko tam, gdzie są naklejki na ławkach.

 

 1. Z powodu wzrastającej liczby zakażonych koronawirusem zostaje odwołany kurs przedmałżeński, a kolejny termin, który jest uzależniony od rozwoju sytuacji podamy w ogłoszeniach.

 

 1. Mszy św. w piątki w Śliwniku nie będzie aż do odwołania.

 

 1. Na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1600 złotych. Na Stolicę Apostolską – 800; na Migrantów – 1200; a na Ziemię Świętą – 600 złotych. Bóg zapłać za złożone ofiary !

 

 1. Dzisiaj są do odczytania dwa komunikaty Ks. Bpa Diecezjalnego:    „W związku ze wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem i nowymi obostrzeniami sanitarnymi, dotyczącymi liczby wiernych podczas zgromadzeń religijnych, na podstawie kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim przebywającym w tzw. „strefie czerwonej” w okresie jej obowiązywania. Dyspensa dotyczy wiernych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, a także katolików przebywających na jej terytorium. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Eucharystii we wskazanym czasie nie jest grzechem.” Natomiast zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. w dni powszednie, aby korzystać z sakramentów szczególnie Eucharystii, ponieważ wtedy nie ma zbyt wielu osób w kościele.

 

 1. I drugi: „W dzisiejszą niedzielę, wspominamy św. Łukasza – patrona służby zdrowia. Każdy z nas wie, że choroba jest najtrudniejszym doświadczeniem człowieka i jednym z głównych źródeł ludzkiego cierpienia. W dobie pandemii koronawirusa wyraźniej dostrzegamy jak bardzo potrzebujemy braterstwa i przyjaźni społecznej, by na wzór św. Franciszka kochać „swego brata    będącego daleko od niego, jak gdyby był z nim”. Wyrażając wdzięczność pracownikom służby zdrowia oraz instytucjom związanym z ochroną zdrowia za poświecenie dla drugich, by chronić, leczyć         i ratować ludzkie życie, pragnę skierować najszczersze wyrazy uznania dla medycznego powołania i posługi wobec osób chorych i cierpiących. Niech święty Łukasz wyprasza siłę i moc niesienia pocieszenia i pomocy wszystkich potrzebującym. Jednocześnie zwracam się do wszystkich Diecezjan o codzienną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia oraz o postawę wzajemnego braterstwa i zrozumienia.