W niedzielę 11 października 2020 roku obchodziliśmy  XX Dzień Papieski pod hasłem TOTUS TUUS. O godz. 17:00 odbył się montaż słowno-muzyczny przygotowany i prowadzony przez ks. Bartosza i ks. Krzysztofa. Oprawę muzyczną zapewnił organista Marcin Bojski.  Rozważaliśmy  nauczanie św. Jana Pawła II.

        Nadal mogliśmy budować żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację wspieraliśmy  składając ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła. Kwesta przeprowadzona była na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za dar serca   i wsparcie tego dzieła  serdecznie dziękujemy.

 

Interpretacja hasła

„Niełatwo zmierzyć głębokość słów” (K. Wojtyła, Matka w: Poezje i dramaty, Kraków 1999, s. 44) – możemy się o tym przekonać rozważając hasło tegorocznego XX Dnia Papieskiego Totus Tuus (Cały Twój). Wydawać by się mogło, że już je znamy, widzieliśmy je wielokrotnie wraz z papieskim herbem św. Jana Pawła II. Warto jednak sięgać do głębi tych słów w życiu Papieża Polaka i duchowości chrześcijańskiej.

Młody ks. Karol Wojtyła na swoje biskupie hasło wybrał zawołanie Totus Tuus. Towarzyszyło mu ono aż do powrotu do domu Ojca. Zaczerpnął je z dzieła św. Ludwika Marii Grignion de Montfort Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny, które czytał jako dwudziestoletni młodzieniec, w czasie okupacji, pracując w kamieniołomach. Słowa Totus Tuus – Cały Twój (Maryjo) są związane z dojrzałym życiem Papieża i wyrażają Jego postawę wobec Boga i Maryi, a w konsekwencji do człowieka i całego świata.