XXVIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dzisiaj obchodzimy 20 Dzień Papieski – zapraszamy wszystkich na godz. 17:00 do kościoła, a w piątek będziemy wspominać 42 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać szczególnie dzisiaj składając ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.

 

 1. W środę w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli skierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców oraz otoczmy ich naszymi modlitwami.

 

 1. Zapraszamy każdego dnia na nabożeństwa różańcowe:

          –         dzieci we wtorek, środę i czwartek o godz. 16:30

          –         młodzież i dorosłych codziennie  o  godz.   8:15    i    17:15

          –         w niedziele o godz. 17:00.   

 

 1. W piątek 16 października rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Podczas Mszy św. i różańca będziemy modlić się o wierność dziedzictwu, które przekazał nam św. Jan Paweł II oraz o obfite łaski za jego wstawiennictwem

 

 1. W przyszłą niedzielę, w święto św. Łukasza, Ewangelisty – Patrona Służby Zdrowia, zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji pracowników służby zdrowia w czasie każdej Mszy św.

 

 1. Również w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą na tacę będziemy chcieli wesprzeć tych, którzy angażują się  w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich oraz duchownych pracujących na misjach.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam jeszcze:
 • we wtorek: Honorat Koźmiński, kapłan 
 • w czwartek: św. Teresa od Jezusa, odnowicielka zakonów karmelitańskich;
 • w piątek: św. Jadwiga Śląska,  jako wdowa została mniszką, patronką Śląska;
 • w sobotę: św. Ignacy Antiocheński, uczeń i następca św. Piotra;

 

 1. APOSTOLAT ZBAWCZEGO CIERPIENIA zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 16:00 w salce w Domu Katechetycznym.

 

 1. Ze względu na pandemię zapraszamy wszystkich do MODLITWY ZA ZMARŁYCH W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ O GODZ. 17:00 W KOŚCIELE. Gdzie kluczem wspólnej modlitwy będziemy otwierać drzwi Bożego Miłosierdzia dla naszych zmarłych, którzy odeszli do Pana w ostatnim roku.

 

 1. Wspólnota „Sychar” serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w SEMINARIACH NOWEGO ŻYCIA, które rozpoczną się 16 października br. o godzinie 18.00 w naszym kościele. Seminaria będą trwały przez osiem tygodni, w trakcie których na nowo odkryjemy Słowo Boże i odnowimy życie wiary.

 

 1. PRAWO DO ŻYCIA jest fundamentalnym prawem każdego człowieka, tego zdrowego i chorego, pełnosprawnego i z niepełnosprawnością, narodzonego i nienarodzonego”. Dlatego pragniemy zaprosić każdego człowieka dobrej woli do modlitwy za wszystkich sędziów Trybunału, by z odwagą stanęli na straży prawa do życia i godności dzieci zabijanych obecnie w szpitalach z powodu niekorzystnej diagnozy prenatalnej. Nowenna za wstawiennictwem św. Jana Pawła II rozpocznie się 13 października i potrwa do 21 października.

 

 1. PRZYPOMINAMY, ŻE OD WCZORAJ OBOWIĄZUJE NAKAZ ZAKRYWANIA UST  I  NOSA,  NIE  TYLKO  W  KOŚCIELE,  ALE  TAKŻE  W  PRZESTRZENI  PUBLICZNEJ.