XXVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.

 

 1. Różaniec w naszym kościele odmawiamy:
 • dzieci codziennie od wtorku do czwartku o godz. 16:30
 • młodzież i dorośli od poniedziałku do soboty o godz. 8:15 i   17:15
 • w niedziele o godz. 17:00.

 

 1. Spotkanie dla „Zelatorów” i „Zelatorek” Żywego Różańca w poniedziałek w salce nad garażami o godz. 16:30.

 

 1. Spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16:00 w salce nad garażami.

 

 1. Książka z intencjami na rok 2021 jest już dostępna w zakrystii.

 

 1. W tym tygodniu będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie:

–   w poniedziałek wyjątkowej polskiej Świętej – Siostry Faustyny Kowalskiej. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny;

–   w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

 1. W przyszłą niedzielę w naszej parafii obchodzić będziemy kolejny Dzień Papieski – zapraszamy wszystkich na godz. 17:00 do kościoła. Natomiast przy wyjściu z kościoła, zgodnie z zachętą Episkopatu Polski zostanie przeprowadzona kwesta na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendium dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin.  Za dar serca   i wsparcie tego dzieła  serdecznie dziękujemy.

 

 1. Wspólnota „Sychar” serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w SEMINARIACH NOWEGO ŻYCIA, które rozpoczną się 16 października br. o godzinie 18.00 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Szprotawie. Seminaria będą trwały przez osiem tygodni, w trakcie których na nowo odkryjemy Słowo Boże     i odnowimy życie wiary.

 

 1. Przypominamy, że kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 19 października br., w poniedziałek – Mszą św. o godz. 18:00  w kościele. Zapisy w zakrystii, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

 

 1. W naszej parafii działa i modli się Wspólnota Żywego Różańca – mamy szesnaście Róż żeńskich oraz dwie męskie. Ale starsze pokolenie powoli się wykrusza, dlatego potrzeba nowych kandydatów, którzy by zastąpili odchodzących. Dlatego prosimy szczególnie tych, którzy modlą się na różańcu, aby włączyli się w naszą Wspólnotę. Obowiązkiem członka tej wspólnoty jest odmawianie codziennie dziesiątki różańca i udział we Mszy św. w intencji członków Żywego Różańca w I niedzielę miesiąca o godz. 8:30. Chętnych prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem.

 

 1. „Cicha taca” w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na renowację ambony w naszym kościele.

 

 1. Natomiast dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy do puszek ofiary na „Stolicę Apostolską”.