XXVI Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. Od czwartku przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszej rodziny, narodu i całego Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny! Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej  i we wspólnotach rodzinnych.

 

  1. Zapraszamy wszystkich na modlitwę różańcową od czwartku:

–   dzieci: wtorek, środa i czwartek o godz. 16:30

–   młodzież i dorośli w dni powszednie o godz.  8:15  i   17:15           

–   w niedziele o godz. 17:00.

 

  1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

     –   czwartek:  Msza św. wieczorna w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz za Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie, a spotkanie Przyjaciół Paradyża po zakończeniu Mszy św. w salce;

     –  piątek:  adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień, natomiast okazja do spowiedzi od godz. 6:30 – 12:00 i  15:00 – 18:30  oraz w pozostałe dni tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. – zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do korzystania z sakramentu pojednania;

–   sobota: nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00, natomiast odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze. 

 

  1. Również w tym tygodniu przypada :

–    w poniedziałek:   św. Wacława, męczennika

 –   we wtorek:        Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

–    w środę:                    św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

–    w czwartek:     św. Teresy od Dzieciątka Jezus, doktora Kościoła 

–    w piątek:          Świętych Aniołów Stróżów.

 

  1. Przypominamy, że zapisy kandydatów do bierzmowania z klasy VII z jednym z rodziców odbywać się będą w godzinach 15:30 – 17:30  w biurze parafialnym według następującego planu:

–   poniedziałek:           klasa VII c       ze szkoły nr 1

–   wtorek:                     klasa VII e       ze szkoły nr 1

–   środa:                       klasa VII f i g   ze szkoły nr 1

–   piątek:                      klasa VII          ze Szkoły Społecznej

–   sobota:                     pozostali od  14:00 – 15:30.    

Staramy się przychodzić alfabetycznie licząc po 5 minut na  kandydata.

 

  1. Biuro parafialne we wtorek wyjątkowo nie będzie czynne.

 

  1. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 19 października br., w poniedziałek – Mszą św. o godz. 18:00 w kościele i będzie trwał do piątku włącznie. Zapisy w zakrystii.

 

  1. Zapraszamy wszystkich na koncert organowy, który odbędzie w naszym kościele w najbliższą sobotę o godz. 19:00.

 

  1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na wsparcie uchodźców przebywających na wyspie Lesbos w Grecji, poszkodowanych w wyniku pożaru obozu, natomiast w przyszłą niedzielę na Stolicę Apostolską.

 

  1. Na mocy dekretu Ks. Bpa Diecezjalnego Ks. Jacek Błażkiewicz odchodzi z naszej parafii na urlop zdrowotny i dlatego w najbliższą środę o godz. 18:00 odprawi  Mszę św. dziękczynną za pracę w naszej społeczności.  Dziękując za jego posługę, życzymy dużo zdrowia, wielu łask i opieki MB.