ODPUST W KOŚCIELE P.W. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO W ŚLIWNIKU

 W niedzielę  20 września 2020 roku o godz. 9:30 odbyła się uroczysta Msza św. z okazji odpustu w kościele filialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Śliwniku. Celebransem Eucharystii był ks. Jacek. Okolicznościowe kazanie wygłosił celebrans Eucharystii.

Parafianie wzbogacili Eucharystię poprzez  procesyjnie wniesienie darów ołtarza. Na zakończenie Eucharystii odbyła  się modlitwa Litanią Do Krwi Chrystusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem  oraz  procesja wokół kościoła z radosnym śpiewem jako oznaka radości z dzisiejszego święta parafii. Po Błogosławieństwie kończącym Eucharystię parafianie złożyli podziękowanie  ks. Jackowi za rok duszpasterzowania.  Oprawę muzyczną zapewniła ks. Jacek.

Parafianie, aby uczcić  święto swojej świątyni  przygotowali słodki poczęstunek z kawą i herbatą oraz gorącym posiłkiem dla wszystkich wiernych na terenie kościoła .   Podczas uroczystości czuło się wspaniałą świąteczną i radosną atmosferę.