XXV Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

 

 1. W poniedziałek obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.  Natomiast w środę patronuje nam św. O. Pio z Pietrelciny, prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach  i  bilokacją.

 

 1. Zapisy kandydatów do bierzmowania z klasy VII z jednym z rodziców odbywać się będą w godzinach 15:30 – 17:30 w biurze parafialnym według następującego planu:

–   poniedziałek:           klasa VII a       ze szkoły nr 1

–   wtorek:                     klasa VII b       ze szkoły nr 1

–   środa:                       klasa VII c       ze szkoły nr 1

–   piątek:                      klasa VII d       ze szkoły nr 1.                      

A pozostałe klasy w następnym tygodniu – plan podamy w niedzielę.

Staramy się przychodzić alfabetycznie licząc po 5 minut na jednego kandydata.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych dzisiaj o godz. 17:00 na cmentarzu. Pamiętajmy, że oni mogą liczyć tylko na naszą pomoc.

 

 1. Zelatorów i Zelatorki Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie w salce nad garażami w poniedziałek o godz. 16:30.

 

 1. Natomiast spotkanie członków Apostolatu Zbawczego Cierpienia w czwartek o godz. 16:00 w salce.

 

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu we wtorek wyjątkowo nie będzie czynne

 

 1. W związku ze wzrostem zakażeń Covid 19, na terenie naszej diecezji planowana pielgrzymka nauczycieli do Rokitna zostaje odwołana. W sobotę 26 września w Sanktuarium w Rokitnie na Mszy św. o godz. 11.00 Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli  ks. Krzysztof Hołowczak,  odprawi Mszę św. za wszystkich pracowników oświaty i zawierzy wszystkie sprawy nauczycielskie Matce Bożej Rokitniańskiej. Zapraszamy nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty do duchowej łączności modlitewnej. 

 

 1. Przypominamy, że :

–   zapisy dzieci z klasy III b ze Szkoły Społecznej i wszystkie pozostałe, które pragną przystąpić do I Komunii św. w czwartek od godz. 15:30.

–   spotkania dla dorosłych pragnących przygotować się do Sakramentu Bierzmowania rozpoczną się w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami.

 

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy do puszek ofiary na KUL i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. Natomiast w przyszłą niedzielę, która jest obchodzona jako Dzień Migrantów i Uchodźców przy wyjściu z kościoła będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na wsparcie uchodźców przebywających na wyspie Lesbos w Grecji, poszkodowanych w wyniku niedawnego pożaru obozu i koczowiska.