XXIV Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia,   przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.  W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy  w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki,  w piątek na Mszę św. o godz. 18:00 wieczorem.

 

 1. W poniedziałek, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

 

 1. Natomiast w naszym kościele filialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Śliwniku przypada odpust, który jest przeniesiony na przyszłą niedzielę na godz. 9:30. Naszych parafian oraz gości zapraszamy na tę uroczystość, która zakończy się słodkim poczęstunkiem i kawą przy kościele.

 

 1. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem.

 

 1. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

 

 1. Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu w sobotę, 19 września.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych w przyszłą o godz. 17:00 na cmentarzu.

 

 1. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Fakultet Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. W tym tygodniu rozpoczną się zapisy dzieci z klas III, które pragną przystąpić do I Komunii św. według następującego planu:

–   środa od godz. 15:30                –       klasa III a   ze Szkoły podstawowej nr 1

–   czwartek od godz. 15:30  –       klasa III b   ze Szkoły podstawowej nr 1

–   piątek od godz. 15:30       –       klasa III c   ze Szkoły podstawowej nr 1

–   sobota od godz. 16:00      –       klasa III a   ze Szkoły Społecznej

–   czwartek, ale w następnym tygodniu od godz. 15:30    – klasa III b Szkoła Sp.

Rodzic przyprowadzający dziecko przynosi wypełnioną przez siebie deklarację,  którą uczniowie otrzymają w szkole. Staramy się przychodzić alfabetycznie licząc po 5 minut na jedno dziecko.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj spotkanie dla kandydatów do bierzmowania :

–   grupa Ks. Damiana po Mszy św. o godz. 13:00

–   grupa Ks. Bartosza po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Natomiast przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych w dekanacie Szprotawa rozpocznie się 27 września i zakończy się 25 października br.  Spotkania odbywać się będą w każdą niedzielę po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami. Chętni zgłaszają się w zakrystii po każdej Mszy św.