XXIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem”. Pamiętając o wydarzeniach w Nowym Jorku, módlmy się za naszą Ojczyznę, aby panowała w niej miłość, sprawiedliwość, pokój i szacunek dla drugiego człowieka.

 

 1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.

          

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież szkolną i wychowawców.

 

 1. Grupa biblijna zaprasza na swoje I spotkanie w środę o godz. 16:30 w salce nad garażami. Wszystkich, którzy chcieliby zgłębiać treści Pisma św. zapraszamy na to spotkanie.

 

 1. Spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16:00 w salce.

 

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej adoracyjne spotkanie dla Wspólnoty Modlitewnej „Sychar”.  Zainteresowanych zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Młodzież oazową zapraszamy również w piątek na godz. 19:00.

 

 1. Zbiórka wszystkich ministrantów w sobotę o godz. 10:00, natomiast lektorów o godz. 11:00 w salce nad garażami.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę :

–   grupa Ks. Damiana po Mszy św. o godz. 13:00

–   grupa Ks. Bartosza po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych w dekanacie Szprotawa rozpocznie się 27 września i zakończy się 25 października br.  Spotkania odbywać się będą w każdą niedzielę po Mszy św. wieczornej w salce nad garażami. Chętni zgłaszają się w zakrystii po każdej Mszy św. 

 

 1. Spotkanie katechetów w salce nad garażami w środę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych rozpoczynają się dzisiaj o godz. 17:00 w salce nad garażami.

 

 1. Przypominamy, że z dniem 1 czerwca Ks. Bp Diecezjalny odwołał dyspensę z 14 marca br. dotyczącą zwolnienia z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Powracamy zatem do obowiązujących w prawie kościelnym zasad, od przestrzegania których zwolnione są jedynie osoby chore, w podeszłym wieku, przebywające na kwarantannie czy też z innych ważnych przyczyn niezdolne do fizycznej obecności na Mszy św.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest jak zwykle na prace renowacyjne przy ambonie oraz przy ołtarzu w Kaplicy Krzyża św. w naszym kościele.