XXII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. We wtorek przypada kolejna rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939 – 1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i  o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa oraz spotkanie Przyjaciół Paradyża po zakończeniu Mszy św.
 • w piątek – adoracja Najśw. Sakramentu od rannej do wieczornej Mszy św. oraz okazja do pojednania się z Bogiem w konfesjonale w godzinach 6:30 – 12:00  i  15:00 – 18:30;  okazja do spowiedzi będzie jeszcze przez pozostałe dni tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. – zachęcamy szczególnie dzieci  i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania na rozpoczęcie roku szkolnego i praktykowania pierwszych piątków miesiąca.
 • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o  godz. 8:00 oraz odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze, ale tylko po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii.

 

 1. Msza św. w Śliwniku będzie odprawiana w piątki o godz. 17:00, natomiast Msza św. dla „Wspólnoty Modlitewnej Sychar” w naszym kościele o godz. 19:00.

 

 1. We wtorek rozpoczynamy nowy rok szkolny, dlatego starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, jakie są ich postępy w nauce, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych  nam zadań.

       Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, młodzieży, rodziców oraz nauczycieli i wychowawców we wtorek o godz. 8:00 rano.

        Natomiast błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klas I  w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11:30.

 

 1. Przypominamy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom, że Msza św. w niedziele dla dzieci w naszym kościele są odprawiane o godz. 11:30, natomiast dla młodzieży, a szczególnie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 18:00.

 

 1. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych rozpoczynają się w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 w salce nad garażami

 

 1. Świetlica Wsparcia Dziennego zaprasza dzieci do wspólnego odrabiania lekcji, dodatkowych zajęć i miłego spędzania czasu popołudniowego w naszej świetlicy. Zapewniamy fachową opiekę pedagogiczną. Zainteresowanych rodziców wraz z dziećmi zapraszamy na świetlicę od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 17:00.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj jest ostatnia niedziela wakacyjna i dlatego od przyszłej niedzieli Msze św. w niedziele będą  odprawiane  według  stałego  porządku.