PIELGRZYMKA ROWEROWA SANDOMIERZ- KALWARIA PACŁAWSKA – KODEŃ

Pielgrzymka rowerowa Sandomierz – Kalwaria Pacławska – Kodeń odbyła się w dniach 16 – 25 sierpnia 2020 roku, grupa rowerowa liczyła 10 osób i dwie osoby wsparcia logistycznego. Pielgrzymowano do sanktuariów Podkarpacia i Lubelszczyzny. Rowerami przejechano w ciągu sześciu dni 587 km. W większości  korzystano ze ścieżek rowerowych Green Velo. Średnia wieku pielgrzymów to 64 lata. Odwiedzono między innymi : Sanktuarium  Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia  „Zjawienie” w Radomyśli;  Sanktuarium Zwiastowania NMP Pocieszenia w Leżajsku, Kalwarię Leżajską, Klasztor Bernardynów, Sanktuarium  Matki Bożej Szkaplerznej w Łańcucie, Sanktuarium Matki Bożej  Rzeszowskiej  w Rzeszowie, Kalwarię Pacławską, Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach, Sanktuarium Matki bożej Łukawieckiej,  Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie,  Katedrę w Zamościu,  Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.  Ponadto zwiedzano miasta i zamki – Sandomierz, Przemyśl, Lublin, Zamość, Leżajsk, Łańcut, Rzeszów, Zwierzyniec, Krasiczyn, Chełm, Sobibór i inne. Codziennie rozpoczynano dzień Eucharystią, a w ciągu dnia łączono się w modlitewnym skupieniu we wszystkich małych i dużych świątyniach.

Dziękujemy ks. proboszczowi Ryszardowi za organizację pielgrzymki. Panu Stanisławowi za opracowanie trasy, panu Andrzejowi za prowadzenie, pani Alicji i panu Danielowi za logistykę, panu Stanisławowi za wsparcie techniczne. Na trasie zepsuł się jeden błotnik, jedna szprycha, zerwany łańcuch,  oderwane jedno światełko oraz śruba mocująca bagażnik.