ODPUST W KOŚCIELE PARAFIALNYM W UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Jak co roku tak i w tym 15 sierpnia 2020 roku nasza parafialna wspólnota obchodziła uroczystość odpustową w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny patronki naszej świątyni i parafii. Można było uczestniczyć we Mszy św. o godz. 7:00; 8:30; 10:00; 12:00 i 19:30. Uroczysta Msza Św. odpustowa odbyła się o godz. 12:00. Odprawiało ją czterech kapłanów. Głównym celebransem był ks. Damian  wraz z O. Sebastianem, ks. Bartoszem i ks. Januszem (vice dziekanem). W oprawę Eucharystii włączyli się także świeccy: członkinie Żywego Różańca, które przyniosły dary ołtarza, młodzież oazowa, szafarze, organistka Zuzanna.

Okolicznościowe kazanie wygłosił O. Sebastian.

            Po komunii św. zostały pobłogosławione  bukiety kwiatów i ziół przyniesione przez wiernych, gdyż  w tym dniu obchodzimy również wspomnienie Matki Bożej Zielnej. Potem głos zajął ks. Bartosz  dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do obchodów odpustowych. Szczególne słowa podziękowania zostały skierowane do  O.  Sebastiana. za głoszone rozważania.

Następnie w imieniu duszpasterzy i parafian złożył słowa podziękowania ks. Proboszczowi Ryszardowi Grabarskiemu za 15 lat posługi w naszej parafii. Wręczono także prezent: kopia obrazu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z głównego ołtarza.

Przed wystawionym  Najświętszym Sakramentem odmówiliśmy Litanię do Najświętszej Maryi Panny i  odśpiewaliśmy  radosne Te Deum.