XX Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, będziemy radowali się Maryją – Królową.  Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam także:
  • w poniedziałek św. Jacek, kapłan
  • w czwartek – św. Bernard, opat Cystersów
  • w piątek – św. Pius X, papież.

 

  1. Dzisiaj dzień imienin Bpa Seniora Stefana Regmunta – pamiętajmy o modlitwie w jego intencji. Niech dobry Bóg darzy go błogosławieństwem,   a Maryja otacza opieką.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła składamy ofiary do puszek na pomoc dla ofiar wybuchu w Bejrucie.