XIX Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. W sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w dopiero 1950 roku. Ale już w V wieku obchodzono w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia.

 

 1. Sobotnia uroczystość Wniebowzięcia NMP, to dzień naszej Patronki –  święto całej naszej parafii.  I jest to święto nakazane, dlatego  Msze św.   będą odprawiane przed  południem   o godz.  7:00,     8:30    i    10:00. 

Natomiast Suma Odpustowa będzie odprawiona o godz. 12:00  do udziału,  w której naszych parafian oraz gości serdecznie zapraszamy.  A wieczorna Msza św. będzie odprawiona o godz. 19:30.

Poświęcenie ziół będzie w czasie każdej Mszy św., a taca przeznaczona jest na wsparcie potrzebujących parafii z terenów wiejskich naszej diecezji.

Msza św. w szpitalu o godz.  7:30,   a w Śliwniku o godz. 9:30.

 

 1. Natomiast w piątek rozpoczynamy jednodniowy „Dzień skupienia” ze względu na pandemię przygotowujący do uroczystości odpustowej, który poprowadzi Ojciec Sebastian z Poznania – starajmy się znaleźć czas, aby w piątek uczestniczyć we Mszy św. o    700,    900   albo  o godz.  1800.  Skorzystajmy również ze spowiedzi w piątek od godz. 6:30 – 12:00 i od godz. 15:00 – 18:30.  Szczególnie zachęcamy tych wszystkich, którzy nie przystąpili do spowiedzi wielkanocnej z powodu epidemii.

 

 1. W ramach VIII WARSZTATÓW WOKALNYCH SZPROTAWSKIE DIVERTIMENTI zapraszamy wszystkich na niezwykły i niepowtarzalny koncert, pt.: „WIELCY POLACY – miłość i nadzieja” – dedykowany Św. Janowi Pawłowi II oraz dla uczczenia naszej Patronki,  który odbędzie się w naszym kościele  15 sierpnia,   w sobotę  o  godz.  17:30.

 

 1. Również w sobotę z racji odpustu zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych ze względu na koncert o godz. 16:00 na cmentarzu.

 

 1. W sobotę w Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Diecezjalne Dożynki w Rokitnie, a odpust w kościele seminaryjnym w Gościkowie-Paradyżu.

 

 1. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam także:
 • św. Wawrzyniec, diakon i męczennik;
 • św. Klara, dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
 • św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

 

 1. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i na Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. Biuro parafialne do końca sierpnia czynne będzie tylko w czwartki i soboty w wyznaczonych godzinach.