1. W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy. Przypominamy o zachęcie Episkopatu Polski – sierpień bez alkoholu. Warto pamiętać o tym nie tylko w naszych modlitwach, ale dokonywać pewnych wyrzeczeń. Postawa abstynencji umożliwia budowanie przestrzeni, w której mogłyby odnaleźć się osoby pragnące zerwać z nałogiem bądź chcące skutecznego trwania w podjętych postanowieniach.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam także:
  • we wtorek – św. Jan Maria Vianney, wybitny, a jednocześnie prosty i skromny kapłan. Swoją modlitwą i całkowitym oddaniem się pracy duszpasterskiej doprowadził do duchowego ożywienia, przekraczającego granice jego parafii. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach;
 • w sobotę – święty Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Dominikanów, którego zadaniem jest szerzenie Ewangelii przez głoszenie słowa i świadectwo życia.

 

 1. Również w tym tygodniu obchodzimy I czwartek i piątek miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz za Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie
 • w piątek całodzienna adoracja i okazja do spowiedzi w godzinach 7:00 – 12:00   i  15:00 – 18:00.

 

 1. Spotkanie zelatorów i zelatorek Żywego Różańca w salce nad garażami w poniedziałek o godz. 16:30.

 

 1. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka wraz z Duszpasterstwem Rodziców Dzieci Utraconych przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach organizuje Rekolekcje dla Rodziców w żałobie po śmierci dziecka „Wieczernik Miłosierdzia”. Rekolekcje potrwają cztery dni. Odbędą się w dniach 28-31 sierpnia br. (piątek-poniedziałek) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia są przyjmowane tel. 667-837-106.  Koszt udziału  (nocleg z pełnym wyżywieniem) wynosi 200 zł od osoby. Szczegółowe informacje na stronach pro-life.pl, www.milosierdzie.pl.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest jak zwykle na prace renowacyjne przy ambonie w naszym kościele. Na prace, które w tym roku obejmują konserwację i restaurację ambony, balasek i dokończenie ołtarza w kaplicy Krzyża św.  –  do końca listopada potrzebujemy 140 tysięcy złotych. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą złotówkę składaną na ten cel.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.