XVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Dzisiaj obchodzimy wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny – pamiętajmy o modlitwie za naszych rodziców i dziadków.

 

 1. Natomiast w sobotę wkroczymy w progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

 

 1. Również w sobotę będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

 

 1. W przyszłą niedzielę 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas  nie naprawione.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy też I sobotę miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano, natomiast Ks. Jacek odwiedzi swoich w domach o zwykłej porze, ale po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii.

 

 1. Również w tym tygodniu patronują nam:
 • w środę – św. Marta, patronka gospodyń domowych;
 • w piątek – święty Ignacy z Loyoli, nawrócony rycerz, który poświęcił swoje życie Bogu;
 • w sobotę –  święty Alfons Liguori, biskup i doktor Kościoła. Niestrudzenie oddawał się posłudze głoszenia Bożego słowa, opiece nad młodzieżą i ubogimi.

 

 1. Dodatkowa nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 w salce nad garażami.

 

 1. Można nabyć w zakrystii płytę CD EMMANUEL  –  pieśni z Medjugorje z przesłaniem papieża św. Jana Pawła II:   koszt 20 zł.

 

 1. Przypominamy, że dzisiaj zgodnie z zachęta Ks. Bpa Jerzego Mazura Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa oraz jako akt wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże przy wyjściu będzie zbiórka do puszek przeznaczona na misyjne środki transportu.