PIERWSZA WYPRAWA ROWEROWA W ROKU 2020 Szprotawa- Sława

Po Mszy Św. porannej w dniu 19 lipca 2020 r. o godzinie 8:15 Grupa Rowerowa 50+ pod opieką ks. Proboszcza Ryszarda wyruszyła do Sławy. Rowerami pokonała 78 km.

Trasa wiodła przez Kartowice, Siecieborzyce do ścieżki rowerowej w Stypułowie, wiata, osiedle KPRB, gdzie Grupa miała swój pierwszy przystanek.

Ścieżka rowerowa Stypułów- Nowa Sól oraz Otyń – Konotop to jedna z najpiękniejszych ścieżek rowerowych w Polsce. Powstała na nasypie kolejowym dawnej kolei wąskotorowej. Prowadzi przez zabytkowy most  na Odrze w Stanach koło Nowej Soli. Jest to niezwykły zabytek sprzed I wojny światowej, wybudowany w 1905 roku. Posiada on najdłuższe przęsło nurtowe w Polsce- 100 m.

W Nowej Soli ponownie Grupa się zatrzymała na lekki posiłek i odpoczynek.

Natomiast w Otyniu była przerwa na krótką modlitwę w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Chwila wytchnienia czekała rowerzystów w Konotopie, gdzie organizatorzy ochłodzili rozgrzanych rowerzystów zimnymi lodami.

Dalsza trasa Konotop – Sława prowadziła częściowo przez las, a pozostały odcinek drogą krajową.

O godzinie 14:20 dotarliśmy do celu, tj. Kościoła w Sławie pw. Michała Archanioła.

Po odpoczynku, zaopatrzeni w dobry humor ruszyliśmy w drogę  powrotną do Szprotawy.