XVI Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy też o ciężkim trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba, to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to !

 

 1. W środę święto Marii Magdaleny – Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów i jest orędowniczka osób kuszonych.  

 

 1. W czwartek obchodzimy święto św. Brygidy, patronki Europy. Wpatrując się w tę szlachetną postać, widzimy, że los każdego człowieka jest drogą szukania Boga, albo raczej drogą, na której On nas odnajduje. A w piątek wspominamy św. Kingę.

 

 1. Natomiast w sobotę święto Jakuba Apostoła – jako pierwszy z grona Apostołów przelał krew za Chrystusa. Dni św. Jakuba Apostoła w sanktuarium w Jakubowie rozpoczną się w czwartek, a uroczysta „Suma odpustowa” w Jakubowie będzie odprawiona w sobotę o godz. 17:00.    

 

 1. Również w sobotę świętego Krzysztofa – patrona kierowców – w czasie      Mszy św.  o godz. 9:00  i  18:00   modlić się będziemy o bezpieczeństwo    oraz roztropne wykorzystywanie pojazdów mechanicznych, a po ich zakończeniu błogosławieństwo samochodów – ze względu na zamkniętą część ulicy przed kościół podjeżdżamy od strony  Ewangelickiego.   Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku.  Zawsze przed wyruszeniem podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg.  W przyszłą niedzielę zgodnie z zachęta Ks. Bpa Jerzego Mazura Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa oraz jako akt wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże będzie zbiórka do puszek przeznaczona na misyjne środki transportu  –  1 gr za każdy bezpiecznie przejechany kilometr.

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najśw. Maryi Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie za naszych rodziców i dziadków.

 

 1. Natomiast dzisiaj zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za zmarłych z wypominkami na cmentarzu o godz. 17:00. Pamiętajmy, że oni czekają na nasze wsparcie modlitewne, bo jak wiemy sami sobie pomóc już nie mogą.

 

 1. W związku z tym, że większość dzieci z klasy III przystąpiła już do I Komunii św.  proponujemy jeszcze jeden termin w wakacje – 16 sierpnia o godz. 13:00, a następny w niedzielę 27 września także o godz. 13:00. Zainteresowani proszeni są o kontakt z Siostrą Klarą.

 

 1. Parafialny Klub Seniora organizuje wyjazd na turnus rehabilitacyjno-rekolekcyjny nad jezioro do Wągrowca w dniach 6 – 13 września. Odpłatność za turnus wynosi 1300 złotych. Zapisy oraz wpłata zaliczki w wysokości 400 zł w salce nad garażami w środy w    10:00   –   11:30.  

 

 1. Przypominamy, że jest organizowana pielgrzymka z naszej parafii do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie. Wyjazd 25 lipca w sobotę o godz. 14:30 z parkingu koło plebanii, a koszt wynosi 30 złotych. Zapisy w zakrystii.

 

 1. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Przewodnicy grup proponują jednodniowe pielgrzymki w podanych terminach, a bliższe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.