XV Niedziela zwykła – ogłoszenia

  1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata.

 

  1. W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienie:

–   w poniedziałek św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

–   w środę św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

–   w czwartek NMP z Góry Karmel.

 

  1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych w przyszłą niedzielę o godz. 17:00 na cmentarzu.

 

  1. Jest organizowana pielgrzymka z naszej parafii do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie. Wyjazd 25 lipca w sobotę o godz. 14:30 z parkingu koło plebanii, a koszt wynosi 30 złotych. Zapisy w zakrystii.

 

  1. W Kaplicy MB Częstochowskiej są wystawione relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego, natomiast w Kaplicy Grobu Pańskiego znajdują się relikwie bł. Marii Luizy Merkert Założycielki Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek. Korzystając z tego wielkiego daru możemy za ich wstawiennictwem polecać Bogu wszystkie nasze sprawy oraz intencje.

 

  1. Msza św. dziękczynna w intencji uczestników pielgrzymki chorych i niepełnosprawnych do Rokitna będzie odprawiona 19 lipca o godz. 9:30 w Śliwniku.

 

  1. Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. informuje i przestrzega przed działalnością oszustów metodą „na wnuczka” lub „na policjanta”, przypominając, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie gotówki i nie angażuje obywateli w akcje zatrzymania przestępców.

Nie należy przekazywać pieniędzy osobom nieznanym ani udzielać informacji przez telefon o miejscu ich przechowywania, o kontach bankowych czy hasłach. Nie należy też wpuszczać nieznanych osób do mieszkania czy podpisywać umów. Wszelkie transakcje powinny być zawierane w siedzibie firmy. W każdej sytuacji budzącej nasze podejrzenia powinniśmy kontaktować się z Policją pod nr alarmowy 112. Pełna treść apelu Policji dostępna jest na tablicy ogłoszeń”. 

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane na renowację ambony w naszym kościele.