XIII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi  i  nasze  braki   w  wierze,  nadziei  i  miłości.   

 

 1. Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa jeszcze dzisiaj o godz. 19:00, oraz w poniedziałek i wtorek po każdej Mszy św.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa
 • w piątek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi w godz. 6:30  –  12:00  oraz   15:00  do  Mszy św. wieczornej
 • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00. Chorych w tym tygodniu odwiedzą tylko Ks. Bartosz i Ks. Damian po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii lub telefonicznie, natomiast Ks. Jacek odwiedzi swoich chorych 1 sierpnia.

 

 1. W poniedziałek czcimy Apostołów Piotra i Pawła, dwa wielkie filary, na których wznosi się Kościół; św. Piotr jest gwarantem, że Kościoła nie zwyciężą żadne, nawet piekielne moce, oraz św. Paweł, który poniósł Ewangelię między pogan. Uroczystość ta jest okazją do podziękowania Bogu za posługę wszystkich następców św. Piotra, zwłaszcza ostatnich papieży.

 

 1. Natomiast w piątek obchodzimy święto św. Tomasz, Apostoła, który w Wieczerniku złożył wyznanie wiary „Pan mój i Bóg mój”.   Apostołował w Indiach  i tam  zginął.

 

 1. W środy nowenna do MB Nieustającej Pomocy o  godz.  8:30    i    17:30.

 

 1. Przypominamy, że od dzisiaj obowiązuje wakacyjny porządek odprawiania niedzielnych  Mszy św.:
 • w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 1300 i 1800, a  będzie  wieczorem  Msza św.   o    1930
 • w dni powszednie według stałego porządku:   7:00 ;     9:00    i    18:00.
 • w Śliwniku do końca wakacji w piątki nie będzie Mszy św.

 

 1. W związku z wakacjami, my także pracujemy w mocno okrojonym składzie, dlatego zachęcamy do korzystania ze spowiedzi tylko w dni powszednie przed każdą Mszą św.

 

 1. Natomiast biuro parafialne w czasie wakacji czynne będzie tylko w czwartek i sobotę w stałych godzinach.

 

 1. W związku z uwagami nadesłanymi do Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze przez Państwową Inspekcję Sanitarną przypominamy, że w kościołach nadal obowiązuje wiernych nakaz zakrywania ust i nosa. Można to czynić przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki lub przyłbicy. Natomiast osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą nosić maseczki powinny zachowywać dystans społeczny.

 

 1. „W związku z panującymi obostrzeniami Piesze Pielgrzymki naszej diecezji, nie mogą się odbyć w dotychczasowej formie. Pierwszą z nich jest pielgrzymka organizowana przez Duszpasterstwo Rolników. Dlatego 2 lipca zapraszamy do Otynia, na Mszę  o godz. 10:00,  rozpoczynającą duchowe pielgrzymowanie. W ramach duchowej pielgrzymki odbędą się jednodniowe pielgrzymki: 4 lipca ze Wschowy do Wielenia oraz 11 lipca z Klenicy do Otynia. Informacje na plakatach, stronie pieszej pielgrzymki:  com/PielgrzymkaRolnikow oraz na stronach tygodników diecezjalnych”.