XII Niedziela zwykła – ogłoszenia

                                                                                                                            

 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

 

 1. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane:

–   w dni powszednie po każdej Mszy św.

–   natomiast dzisiaj jak w każdą III niedzielę miesiąca nie będzie nabożeństwa w kościele, a wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych wyjątkowo o godz. 16:00 na cmentarzu.

 

 1. We wtorek przypada Dzień Ojca, dlatego składamy im serdeczne życzenia oraz zawierzamy ojców opiece św. Józefa – pamiętajmy o modlitwie w ich intencji.

 

 1. W środę obchodzimy uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

 

 1. Ostatnie już przed wakacjami nabożeństwo i spotkanie dla grupy biblijnej w czwartek o godz. 16:00 w kościele, a Msza św. dla  Wspólnoty Modlitewnej „Sychar” będzie odprawiona w piątek o godz. 19:00 również w kościele.

 

 1. Piątek to także ostatni dzień w tym roku szkolnym – w czasie każdej Mszy św. będziemy dziękować Bogu za miniony rok szkolny.  Do udziału  we Mszy św.  zapraszamy dzieci i młodzież oraz nauczycieli, wychowawców i rodziców.

 

 1. Natomiast sobotę rozpoczynają się wakacje. Przypominamy, że wakacje nie są czasem wolnym od Boga i obowiązków religijnych. Obowiązują nas zatem także na urlopach niedzielne Msze św., osobista modlitwa, zachęcamy także do korzystania z sakramentu spowiedzi. Wszystkim wyjeżdżającym     na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania Bożych  śladów w pięknie stworzenia. Pamiętajmy także o przepisach drogowych: ze względu na siebie, ale również innych użytkowników dróg. Przepisy te obowiązują w sumieniu.

 

 1. Od przyszłej niedzieli, tj. od 28 czerwca obowiązuje wakacyjny  porządek   odprawiania   Mszy św.:
 • w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13:00   i   18:00, 

ale  będzie  wieczorem  Msza św.   o  godz.  19:30

 • w dni powszednie Msze św. będą odprawiane według stałego porządku
 • w Śliwniku w piątki nie będzie Mszy św. do końca wakacji.