UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

21 czerwca 2020 roku odbyła się  uroczystość I Komunii Świętej, była to druga gru[a dzieci. Uroczystość ze względu na czas epidemii odbyła się w mniejszym gronie z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uroczystość odbyła się  o godz. 14:30. Sakrament przyjęło 14 dzieci. W celebrację Eucharystii aktywnie włączyli się rodzice i dzieci. Okolicznościową homilię wygłosił do dzieci ks. Damian. Po zakończeniu homilii nastąpiło odnowienie obietnic  Chrztu św. Dzieci trzymały zapalone świece, które zostały zapalone od paschału, a ogień został im podany przez rodziców. Następnie zaniosły dary  ofiarne. Do stołu ofiarnego przystępowały indywidualnie i  parami przyjmowały Ciało Chrystusa w postawie klęczącej. Na zakończenie zostały pobłogosławione obrazki i chlebki,   rozdane po wyjściu z kościoła. Oczywiście jak dobry zwyczaj nakazuje były też podziękowania, które skierowane były najpierw  do Pana Jezusa, potem do rodziców a  kończyły na osobie, która przygotowała dzieci czyli s. Klarze. Oprawę muzyczną zapewnił organista Jakub Swędrak, a śpiew Renata Swędrak.