OKTAWA BOŻEGO CIAŁA

W czwartek 18 czerwca 2020 roku na Mszy św. o godz. 18:00 zakończono obchody uroczystości Bożego Ciała. Eucharystię koncelebrowało dwóch kapłanów: ks. Jacek i ks. Bartosz. Głównym celebransem był ks. Jacek. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Bartosz. Z uwagi, że w tym dniu obchodzimy uroczystość naszej patronki  diecezji NMP Cierpliwie Słuchającej z Rokitna, ks. Bartosz w homilii przybliżył symbolikę obrazu. Przed odśpiewaniem litanii   do Najświętszego Serca Pana Jezusa zostały poświęcone wianki z kwiatów i ziół. Przynosząc je   prosimy,  aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Po jej zakończeniu kapłan błogosławił wiernych Najświętszym Sakramentem w procesji wewnątrz kościoła.