XI Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Trwa miesiąc poświęcony czci Serca Pana Jezusa. Weźmy udział w nabożeństwie czerwcowym lub też osobiście odmawiajmy litanię do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, są odprawiane:
  • w niedziele o godz. 17:00
  • dni powszednie po każdej Mszy św.

 

 1. Nadal trwa oktawa Bożego Ciała; zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych, które odbywają się każdego dnia po Mszy św. wieczornej wewnątrz kościoła. W czwartek, na zakończenie oktawy, przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.

 

 1. We wtorek przypada rocznica święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

 

 1. Odpust ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie przypada w czwartek 18 czerwca, natomiast uroczystości rozpoczną się już dzisiaj i będą trwały do przyszłej niedzieli włącznie – program odpustu jest wywieszony w gablocie.  W tym roku zapraszamy przede wszystkim do duchowej łączności dzięki transmisjom online dostępnym na stronie WWW sanktuarium: http://rokitno.org. Nabożeństwa i modlitwy w tygodniu odpustowym w tym roku będą miały miejsce w bazylice.

 

 1. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Dzień ten jest także światowym dniem modlitw o świętość kapłanów. Prosimy w tym dniu o modlitwy w naszych intencjach, aby Pan kształtował pasterzy według swego Serca. 

W Śliwniku Msza św. o godz. 17:00 i poświęcenie wianków.

 1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe zostanie odprawiona w naszym kościele w piątek o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną otworzyć się na łaskę uzdrowienia oraz doświadczenie Bożej miłości. Prosimy o przyniesienie ze sobą soli i wody oraz oleju z oliwek.

 

 1. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. Modlitwy za zmarłych z wypominkami na cmentarzu w przyszłą niedzielę o godz. 16:00 –  zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary składane na renowację ambony w naszym kościele.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku przy wyjściu głównym z kościoła, szczególnie, że w Gościu Niedzielnym jest duży artykuł o naszym kościele, pt. „Boże Ciało w Szprotawie”.