Niedziela Najświętszej Trójcy – ogłoszenia

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

 

 1. W czwartek obchodzimy uroczystość Bożego Ciała –  ze względu na „Stan Epidemii” ten dzień będzie wyglądał inaczej niż zwykle. Ponieważ z powodu restrykcji nie będzie procesji do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta,  a będzie tylko procesja wewnątrz kościoła po każdej Mszy św., które będą odprawiane według porządku niedzielnego. A tylko na „Sumie” procesja będzie do czterech ołtarzy w kościele. Ale mimo takiej sytuacji okna katolickich mieszkań powinny być odpowiednio przystrojone, co będzie szczególnym podkreśleniem charakteru uroczystego dnia. Natomiast taca przeznaczona jest na renowację naszej ambony.

 

 1. Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja wewnątrz kościoła – zachęcamy wszystkich do uczczenia Chrystusa obecnego w Najśw. Sakramencie.

 

 1. Zgodnie z uprawnieniem jako proboszcz parafii udzielam dyspensy od zachowania w piątek po Uroczystości Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a podjęcia innych form pokuty, jak na przykład: modlitwa, jałmużna czy uczynki pobożności i miłości.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach do Najśw. Serca Pana Jezusa, które w naszym kościele są odprawiane:
 • w niedziele o godz. 17:00
 • w dni powszednie po każdej Mszy św.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

–  poniedziałek:   św. Jadwiga, królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.

–  sobota:     św. Antoni z Padwy, franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.

 

 1. Nabożeństwo i spotkanie „Grupy Biblijnej” w środę o godz. 16:00 w kościele.

 

 1. Przypominamy, że Diecezjalny Dzień Chorych i Niepełnosprawnych w Rokitnie odbędzie się dnia 17 czerwca br. i rozpocznie się Mszą św. o godz. 10:30. Wyjazd o godz. 7:30, a zainteresowani proszeni są o kontakt z Panią Barbarą Buchowską,    68  :  376  38 38,  natomiast koszt wynosi  50 zł.

 

 1. Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze zaprasza wszystkich, którzy chcieliby pogłębić swoją formację chrześcijańską, biblijną i teologiczną w ramach dziennych studiów magisterskich, a w przyszłości posługiwać jako katecheci. Dla wszystkich wahających się i niedysponujących pełnym czasem istnieje możliwość uczestniczenia w wybranych wykładach, jako wolny słuchacz. Szczegóły tutaj – http://www.ift.zgora.pl/index.php/studia-magisterskie/rekrutacja

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę jak zwykle przeznaczona jest na renowację ambony w naszym kościele.