Zesłanie Ducha Świętego – ogłoszenia

 1. Chrystus Pan po zmartwychwstaniu przygotowywał uczniów do swego odejścia. Obiecał im zesłać swego Ducha, który przypomniał im wszystko to, czego nauczał, przekonał świat o grzechu i sądzie. Duch Pocieszyciel został nam właśnie dziś dany. Otwórzmy się na ten wielkanocny dar i tym samym stańmy się odważnymi świadkami Chrystusowej wiary.

 

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną Patronką jest św. Teresa od Dzieciątka Jezus – zachęcamy chorych parafian do modlitwy w intencji

 

 1. W poniedziałek w drugi dzień oktawy Zesłania Ducha Świętego obchodzimy wspomnienie NMP Matki Kościoła. Ona, oczekując razem z Apostołami w Wieczerniku na Ducha Świętego, stała się wzorem modlącego się Kościoła.

 

 1. Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana obchodzimy w czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Papież Benedykt XVI ustanawiając to święto pragnął, aby przyczyniało się do pogłębienia świętości życia duchowieństwa i stało się inspiracją do modlitwy o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.

 

 1. Ponieważ jutro rozpoczynamy czerwiec, zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Najśw. Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane:
  • w niedziele i święta o godz. 17:00
  • w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

 1. Duchowa Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę 6 czerwca br. Natomiast zmiana tajemnic Żywego Różańca również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:30.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę rano o godz. 8:30, a nabożeństwo i spotkanie grupy biblijnej o godz. 16:00 w k-le.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

–    w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa, a spotkanie Przyjaciół Paradyża po Mszy św. wieczornej w kościele;

–    w piątek całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu, a w związku z tym, że czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy czyli do przyszłej niedzieli, to zachęcamy do korzystania ze spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. i w czasie jej trwania oraz w piątek przez cały dzień;

–    w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00, a odwiedziny chorych w domach o zwykłej porze, ale tylko po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii.

 

 1. Nauka przed chrztem w przyszłą niedzielę o godz. 16:00 w kościele.

 

 1. Diecezjalny Dzień Chorych i Niepełnosprawnych w Rokitnie odbędzie się dnia 17 czerwca br. i rozpocznie się Mszą św. o godz. 10:30. Zainteresowani wyjazdem do Matki Cierpliwie Słuchającej proszeni są o kontakt z Panią Barbarą Buchowską.

 

 1. Jak wielu już wie z okazji „Dnia Matki” otrzymaliśmy od Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego niezwykły obraz Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, za który składamy Ks. Biskupowi „Serdeczne Bóg zapłać”. Pamiętajmy o modlitwie      w intencji Bpa Diecezjalnego.

 

 1. Najistotniejsze dla parafii normy sanitarne dotyczą następujących kwestii:

W kościołach i kaplicach nie obowiązuje limit gromadzących się osób, ale wierni mają jednak obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach kultu religijnego także podczas trwania obrzędów liturgicznych oraz zachowanie dystansu.

W związku z tym, z dniem 1 czerwca br. odwołuję dyspensę z 14 marca br. dotyczącą obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Powracamy zatem do obowiązujących w prawie kościelnym zasad, od przestrzegania których zwolnione są jedynie osoby chore, w podeszłym wieku, przebywające na kwarantannie czy też z innych ważnych przyczyn niezdolne do fizycznej obecności na Mszy św.