Bp Lityński ofiarował parafii w Szprotawie kopię obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej

„W Dniu Matki bp Tadeusz Lityński podarował parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie kopię obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej.

W Domu Biskupim 26 maja odebrał go proboszcz parafii ks. Ryszard Grabarski. – Umieścimy Matkę Bożą Rokitniańską na ambonie, gdzie ma u nas swoje szczególne miejsce. Chcemy, aby czuwała nad nami i wysłuchiwała prośby o te łaski, które są dla nas potrzebne – podkreślił proboszcz

Wcześniej biskup poświęcił wizerunek Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. – Jakiś czas temu będąc z osobistą wizytą w Szprotawie, ksiądz proboszcz informował mnie o poczynionych pracach w czasie remontu w tamtejszym kościele. Informował o wszystkim, co zostało dokonane z wielkim wysiłkiem parafian – mówił biskup.

– Jestem im wdzięczny za to, że tyle wysiłku, tyle ofiary włożyli w przywrócenie piękna tej świątyni. Wówczas ksiądz proboszcz mówił także, że bardzo pragnie, aby do kościoła mógł zawitać piękny wizerunek Matki Bożej Rokitniańskiej. Dlatego kiedy zrodziła się taka możliwość, postanowiłem właśnie w Dniu Matkgo przekazać naszą Panią Rokitniańską  tej wspólnocie – dodał.” (GOŚĆ.PL  ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKI  Zdjęcia: Krzysztof Król)