Wniebowstąpienie Pańskie – ogłoszenia

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

 

  1. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

 

  1. W sobotę w wigilię Zesłania Ducha św. Wspólnota Modlitewna „Sychar” zaprasza na Mszę św. o godz. 19:00 oraz na wspólną modlitwę uwielbienia     i wyproszenia łask dla naszych rodzin i dla miasta. A po jej zakończeniu czuwanie  i modlitwa o wylanie Ducha Świętego.

 

  1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocy, ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy. Dlatego zachęcamy do korzystania ze spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. i w czasie jej trwania.

 

  1. Nabożeństwo dla członków Apostolatu Zbawczego Cierpienia oraz zainteresowanych w środę o godz. 16:00 w kościele.

 

  1. Na tablicy ogłoszeń znajduje się informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie  we wspólnocie kościelnej, czynny w każdy wtorek od godz. 19:00 do 22:00. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia, zachęcamy do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy.

 

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są odprawiane:

–       w niedziele o godz. 17:00

–       w dni powszednie po każdej Mszy św.

 

  1. Bp Tadeusz Lityński, na prośbę wicemarszałka województwa lubuskiego Stanisława Tomczyszyna, przyłącza się do akcji wspierania lokalnych producentów żywności w trudnym czasie pandemii. Biskup zielonogórsko-gorzowski zachęca zatem wiernych do kupowania zdrowych i smacznych produktów od regionalnych – lubuskich i dolnośląskich – przedsiębiorców, również tych, którzy prowadzą sprzedaż na targowiskach.