VI Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

  1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w piątek.

 

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych:

–         w niedziele o godz. 17:00

–         w dni powszednie po każdej Mszy św.

 

  1. Natomiast od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli –  Dni Krzyżowe.

 

  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

  1. Nabożeństwo dla grupy biblijnej w środę o godz. 16:00 w kościele, natomiast Msza św. dla Wspólnoty Modlitewnej „Sychar” w piątek o godz. 19:00.

 

  1. W ramach obchodów 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito   –    Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka który wzywał do pokoju, jedności,  dialogu religijnego, solidarności i świętości życia.

       Serdecznie zachęcamy do oglądania.

 

  1. Zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. wieczorną w czasie, której będziemy modlić się o ustanie epidemii, a po jej zakończeniu przed pomnikiem naszego Wielkiego Rodaka odśpiewamy litanię do Św. Jana Pawła II.

 

  1. Komunikat w sprawie święceń diakonatu i prezbiteratu:

Drodzy Siostry i Bracia, pragnę podzielić się z Wami radosną wiadomością, że wciąż są ludzie, którzy chcą z radością ofiarować swoje    życie na służbę Bogu i ludziom. Wdzięczny za to Bogu pragnę poinformować, że 23 maja o godz. 11:00 w kościele seminaryjnym w Gościkowie-Paradyżu z moich rąk przyjmą święcenia prezbiteratu następujący diakoni:

–         Łukasz Bajcar z naszej parafii

–         Dawid Klepusiewicz z Nowej Soli

–         Wojciech Lisiewicz z Zielonej Góry

–         Jarosław Marszałek z Głogowa

–         Paweł Mikołajczak ze Wschowy, nasz praktykant.

A do święceń diakonatu przystąpi Konrad Jasiewicz z Kolska.

Dziękując Bogu za dar powołania, proszę wszystkich o modlitwę w ich intencji, by nigdy nie ustawali w trosce o zbawienie własne i ludzi, którzy będą powierzeni ich opiece, a także by potrafili służyć wszystkim potrzebującym, a zwłaszcza chorym i ubogim. Ośmielam się przy tym prosić o modlitwę o nowe powołania do służby w naszym diecezjalnym Kościele, a do tych, którzy słyszą głos powołania, wołam słowami św. Jana Pawła II: „Zaufajcie Jezusowi, słuchajcie Jego pouczeń, wpatrujcie się w Jego oblicze, wytrwale słuchajcie Jego słowa. Pozwólcie, by to On ukierunkowywał wasze poszukiwania i aspiracje”.

Pragnących uczestniczyć w uroczystościach święceń zapraszam na seminaryjny kanał YouTube, na którym będzie można obejrzeć transmisję Mszy św. podczas której udzielę sakramentu święceń.

                                                                                                  + Tadeusz Lityński

                                                                                      Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

 

  1. Natomiast nasz parafianin Ks. Łukasz odprawi Mszę św. prymicyjną w kościele w przyszłą niedzielę o godz. 14:30, ale ze względu na restrykcje związane z epidemią tylko dla zaproszonych gości. Będzie też możliwość oglądania transmisji z tej uroczystości na naszym kanale YouTube.