IV Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Powinniśmy się modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie  i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata.

 

 1. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną” !    Polecajmy tych młodych ludzi Tej, która jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

 

 1. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

 

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele są odprawiane:                                              –         w niedzielę i święta o godz. 17:00

        –         w dni powszednie po każdej Mszy św.

 

 1. Msza św. i spotkanie dla zelatorów i zelatorek Żywego Różańca – po dwie osoby z każdej Róży – w poniedziałek o godz. 16:00 w kościele, natomiast dla Grupy Biblijnej w środę również o 16:00 w kościele.

 

 1. W środę w liturgii czcimy Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa, a spotkanie Przyjaciół Paradyża po Mszy św. w kościele.

 

 1. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa, krakowskiego biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W związku z tym, że jest to uroczystość nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzisiaj o godz. 16:00 w k-le.

 

 1. Ks. Biskup zaleca wiernym przyjmowanie Komunii św. na rękę.

 

 1. W sprawie I Komunii św. zgodnie z zaleceniem Ks. Bpa pragniemy poinformować rodziców, że wspólnotowe przygotowanie dzieci będzie możliwe dopiero po otwarciu szkół. Nie wiemy kiedy to będzie możliwe i czy nastąpi to w tym roku szkolnym, dlatego proponujemy przystąpienie dzieci do I Komunii św. w dwóch grupach w nowym roku szkolnym 27 września i 4 października br., ale będzie to uzależnione od tego, czy dzieci wrócą do szkół 1 września.          Natomiast jest możliwe przygotowanie i udzielenie dzieciom sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. w formie indywidualnej lub w małych grupach za zgodą proboszcza i na wyraźną prośbę rodziców oraz przy ich zaangażowaniu z zachowaniem limitu 10 osób. Zainteresowani rodzice proszeni są o kontakt z ks. proboszczem.

 

 1. Dziękujemy Wam, drodzy parafianie za stosowanie się do zasad sanitarnych w przestrzeni publicznej, a więc również w naszej świątyni. Przypominamy, aby  w trosce o zdrowie własne i innych maseczka lub chusta zakrywała  nos i usta podczas waszej obecności w kościele zarówno przed liturgią jak i w czasie jej sprawowania.

 

 1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na renowację ambony.