MSZA ŚW. DLA GRUPY BIBLIJNEJ, APOSTOLATU ZBAWCZEGO CIERPIENIA I WSPÓLNOTY KRWI CHRYSTUSA

29 kwietnia 2020 roku o godz. 16:00 odbyła się w naszej świątyni Msza Św. dla członków grup parafialnych prowadzonych przez ks. Bartosza – Grupa Biblijna, Apostolat Zbawczego Cierpienia, Wspólnota Krwi Chrystusa. Jest to pierwsze spotkanie w czasie epidemii. Mogło ono być przeprowadzone gdyż w naszym kościele według obowiązujących przepisów może przebywać 50 osób. Słowo przed Eucharystią ks. Bartosz skierował do Grupy Biblijnej – otrzymali opracowanie lectio divina   czyli metody modlitwy Słowem Bożym. Do Ewangelii czytanej w IV niedzielę wielkanocną J 10,1-18 zostało przygotowane lectio  w oparciu o samo Pismo Św. i komentarze Ojców Kościoła. Następna Msza Św. odbędzie się także w środę o godz. 16:00, a słowo skierowane będzie dla Apostolatu Zbawczego Cierpienia, potem dla Wspólnoty Krwi Chrystusa.

Eucharystia celebrowana była przez ks. Bartosza i to on wygłosił okolicznościowe kazanie. Słowa przybliżały postać patronki dnia dzisiejszego Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, którą Święty Jan Paweł II ustanowił patronką Europy oraz ofiar nazistowskiego i stalinowskiego terroru   osób duchownych i konsekrowanych.  Tego dnia  obchodziliśmy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Przybliżył męczeństwo  trzech kapłanów: błogosławionego ojca  Henryka Krzysztofika franciszkanina, błogosławionego ks. Józefa Kowalskiego salezjanina i błogosławionego  ks. Kanonika Michała Piaszczyński.