„ŚWIATŁO NADZIEI DLA ŚWIATA”.

„ŚWIATŁO NADZIEI DLA ŚWIATA”.

Rada Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) oraz Przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) w uzgodnieniu z Sekretariatem Stanu Stolicy Apostolskiej wystąpiła z inicjatywą – „Światło nadziei dla świata”.

Przewodniczący ww. gremiów zwracają się z prośbą o zapalenie świecy w oknach mieszkań i domów krajach  Europejskich,  podczas Wigilii Paschalnej w geście jedności wszystkich katolików, którzy  z powodu epidemii koronawirusa nie mogą uczestniczyć w celebracji.

Światło to w szczególny sposób wskazuje na nadzieję, gdyż przywodzi na myśl świecę paschalną – symbol Chrystusa Zmartwychwstałego, dawcy wszelkiego dobra, pokoju i życia.

Łączę wyrazy szacunku i serdecznych pozdrowień w Chrystusie Panu.

 

 

Warszawa 11 kwietnia

Biskup Artur G Miziński

Sekretarz Generalny

Konferencji Episkopatu Polski