NIEDZIELA PALMOWA

5 kwietnia 2020 roku przeżywaliśmy  Niedzielę Palmową czyli Niedzielę Męki Pańskiej,  która  wprowadziła nas w Wielki Tydzień. Msze św. odbyły się tak ja w każdą niedzielę z ograniczoną ilością wiernych (mogło uczestniczyć tylko 5 wiernych, którzy zamówili intencję mszalną) czyli o godz. 7:00;   8:30: 10:00; 11:30; 13:00 i 18:00. W związku z tym, że  znajdujemy się w trudnym czasie i wiemy, że nie możemy praktycznie opuszczać naszych domów poza nadzwyczajnymi sytuacjami ze względu na czas epidemii. Dlatego mogliśmy  uczestniczyć we Mszy św. o godz. 10:00 i w sobotę o godz. 18:00 oraz  na Różańcu o godz. 20:30  na kanale Youtube naszej parafii.

https://www.youtube.com/watch?v=z-0dP5MwVx4 

https://www.youtube.com/watch?v=gkJ_QwjxeRY

Tradycyjną palmę można było  zrobić; głowa rodziny  powinna pokropić wodą święconą mówiąc słowa:  W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Następnie   powinna być ustawiona na widocznym miejscu. Słowa błogosławieństwa mogliśmy usłyszeć także na Mszy św. transmitowanej  przez internet.