Niedziela Palmowa – ogłoszenia

  1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, wprowadza nas w Wielki Tydzień. Ale znajdujemy się w trudnym czasie i wiemy, że nie możemy praktycznie opuszczać naszych domów poza nadzwyczajnymi sytuacjami. Przed nami najważniejsze święta Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego, czas kiedy wielu z nas nie wyobraża sobie świętowania bez pójścia do kościoła, a wiemy doskonale, że i to na jakiś czas jest nam zabrane.

    Dlatego mamy propozycję dla chętnych – może nie idealną, bo przecież to nie to samo – a równocześnie prośbę do wszystkich. Już od piątku 3 kwietnia można uczestniczyć we Mszach św. i nabożeństwach na kanale Youtube naszej parafii. Prosimy wszystkich o przekazanie tej informacji Waszym bliskim, zwłaszcza o zadbanie o osoby starsze z naszego otoczenia i stworzenie im możliwości, aby też mogły w tych transmisjach uczestniczyć – bądźmy razem.  Msza św. w niedziele o godz. 10:00, w dni powszednie o godz. 18:00,  a Różaniec codziennie wieczorem o godz. 20:30.     

 

  1. Okazja do spowiedzi przed Mszą św., a także na spowiedź można umówić się telefonicznie pod numerem 510 945 033: w dni powszednie w salce koło kancelarii w Domu Katechetycznym w 10:00 – 12:00  i  15:00 – 17:00.

 

  1. Przypominamy, że w kościele może przebywać jednocześnie tylko 5 osób – we Mszy św. pierwszeństwo uczestnictwa mają zamawiający intencję !

 

  1. W i e l k i   C z w a r t e k :

– w tym dniu jest odprawiana w kościele parafialnym tylko jedna Msza św., zwana Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, która jest pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa

–     Msza św. o godz. 18:00,

–     Różaniec o godz. 20:30.

 

  1. W i e l k i   P i ą t e k :

–   upamiętnia mękę i śmierć Pana Jezusa, obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy: powstrzymujemy się od alkoholu, a także pokarmów mięsnych i tylko raz jemy do syta. Tego dnia, na znak smutku i żałoby, nie sprawuje się Eucharystii. Na zakończenie liturgii Najśw. Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego:

–       liturgia rozpocznie się o godz. 18:00

a/ Liturgia Słowa, adoracja Krzyża i Komunia św.

b / Różaniec  o  godz. 20:30

 

  1. Zgodnie z życzeniem Pana Jezusa przekazanym S. Faustynie od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego zachęcamy do odmawiania nowenny do Miłosierdzia Bożego. Tekst nowenny jest wyłożony na stoliku przy wejściu do kościoła.

 

  1. W i e l k a   S o b o t a :

–   jest dniem adoracji Najśw. Sakramentu w grobie Pańskim. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, obowiązuje więc nadal cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Zatem warto w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Natomiast tradycyjną święconkę stanowić będą pokarmy pobłogosławione przez prowadzącego modlitwę  –  tekst błogosławieństwa na stronie parafialnej i na stoliku.

  Godz. 20:30 – WIGILIA PASCHALNA oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa.

 

  1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.

 

  1. Biuro parafialne w czasie epidemii będzie czynne tylko w soboty w godz. 16:00 – 17:00.