V Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

  1. To już piąta niedziela Wielkiego Postu. Zmienia się też charakter tego okresu liturgicznego. Do tej pory dominowało wezwanie do nawrócenia i pokuty, a od piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego.

 

  1. Kolejna niedziela Wielkiego Postu będzie już Niedzielą Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm.

 

  1. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w tym roku nie doszły do skutku z wiadomych przyczyn, dlatego zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w rekolekcjach diecezjalnych, które będą głoszone w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19:00 na TVP 3 – zachęcamy wszystkich do skorzystania z tego czasu łaski.

 

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i o powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa;
  • w piątek adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi w godzinach 6:30  –  12:00   oraz   15:00  –  do zakończenia Mszy św.;
  • odwiedzin chorych w domach w sobotę ze względu na epidemię nie będzie.

 

  1. Okazja do spowiedzi przed Mszą św., a także na spowiedź można umówić się telefonicznie pod numerem  510  945  033.   Spowiedź od poniedziałku do czwartku w salce koło kancelarii  w  godzinach  10:00 – 12:00  i  15:00 – 17:00.

 

  1. Przypominamy, że we Mszy św. może uczestniczyć tylko 5 osób – którzy zamówili intencję Mszy św. !

 

  1. Zachęcamy do duchowej łączności z Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej co jest możliwe dzięki działającej przez całą dobę kamerze internetowej. Zapraszamy szczególnie do modlitwy 03 kwietnia br., kiedy to zaplanowane zostało XIX Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej –  w tym roku będzie ono miało nieco inną formę. Zgromadzimy się wszyscy w sposób duchowy na modlitwie przebłagalnej w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 pod hasłem: Bądź wola Twoja, jako w niebie tak i w… (miejscu, którym pracujesz, mieszkasz, uczysz się) – są to słowa, które w podobnej formie w swoich Zapiskach umieścił kard. Stefan Wyszyński.     Nie będziemy jak co roku wędrować, ale niech nas zjednoczy modlitwa w tym trudnym czasie – tego dnia uklękniemy w pokorze – my kapłani, siostry, tu w bazylice, a Was prosimy o modlitwę w domach – wołajmy razem 3 kwietnia o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, potem Droga Krzyżowa w bazylice i o godz. 16.00 Msza św.