II Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

 

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji i specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla dorosłych rano o godz. 8:15,  a wieczorem dla młodzieży i  dorosłych  o godz. 17:15.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17:00.

 

 1. Spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 16:00 w salce.

 

 1. W sobotę Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które będą odbywać się wyjątkowo przez trzy najbliższe niedziele. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty Radosława oraz naszych kapłanów prowadzących rekolekcje w innych parafiach, a także spowiedników i całej naszej parafii, aby czas zbliżających się rekolekcji przyniósł dla wszystkich obfite owoce.

 

 1. W piątek przypada VII rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka – pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.

 

 1. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie fizyczne i duchowe zostanie odprawiona w naszym kościele 13 marca, tj. w piątek o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną otworzyć się na łaskę uzdrowienia oraz doświadczenie Bożej miłości. Prosimy o przyniesienie ze sobą soli i wody oraz oleju z oliwek.

 

 1. Spotkanie dla zaangażowanych w przygotowanie misterium Męki Pańskiej dzisiaj o godz. 15:00 w salce nad garażami.

 

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła składamy do puszek ofiary na misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

 

 1. Przypominamy, że Parafialny Klub Seniora organizuje wyjazd na turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy do Mrzeżyna. Zapisy jeszcze tylko w najbliższą środę w godzinach 10:00 – 11:30.

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na renowację ambony z naszego kościoła.