I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

1. Środą Popielcową rozpoczął się Wielki Post. Dziś przypada jego pierwsza niedziela. Warto przy tej okazji przypomnieć słowa Jana Pawła II: „Rozpoczynający się czas jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju  dla wszystkich ludzi”.

1. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek z Chrystusem i Jego Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy Mękę Pańską podczas Gorzkich Żali.

1. Droga krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci o godz. 16:30
  • dla dorosłych rano o godz. 8:15, natomiast wieczorem dla  młodzieży                                                                                     i dorosłych o godz. 17:15
  • w Śliwniku po Mszy św. o godz. 17:00.

1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17:00, natomiast  w  Śliwniku  o  godz.  9:15  rano.

1. Kościół w okresie Wielkiego Postu zachęca nas wszystkich do modlitwy, zachowania postu, a także do jałmużny – pamiętajmy o skarbonce „Mój jeden złoty dla najbiedniejszych”, która znajduje się na ostatnim filarze, przy wyjściu głównym z kościoła po stronie przeciwnej niż stolik z prasą.

1. W Wielkim Poście po Komunii św. odmawiamy modlitwę „Oto ja, o dobry Jezu” ponieważ za odmówienie tej modlitwy można uzyskać odpust: w piątek – zupełny, a w pozostałe dni – cząstkowy.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek Msza św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża i  o  powołania kapłańskie oraz za Wspólnotę Krwi Chrystusa;
  • spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 16:00 w salce;
  • w piątek adoracja Najśw. Sakramentu oraz okazja do spowiedzi w godzinach  6:30  –  12:00   oraz   15:00  –  do zakończenia Mszy św.;
  • w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 8:00 rano;
  • odwiedziny chorych w domach również w sobotę o zwykłej porze.

1. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty, spowiedników i całej naszej parafii, aby czas zbliżających się rekolekcji przyniósł dla wszystkich obfite owoce.

1. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła do puszek będzie można złożyć ofiary na misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

1. „Każda Pani w wieku 50-69 lat, która otrzymała zaproszenie lub te, które są chętne a nie miały wykonanego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy serdecznie zapraszamy na badanie mammograficzne. Mammobus z Zielonej Góry będzie czekał na Panie w Szprotawie  5.03.2020  koło Ratusza.

1. Zapraszamy chętnych, którzy chcą się zaangażować w misterium Męki Pańskiej na spotkanie dzisiaj o godz. 16:00 w salce nad garażami.

1. Przypominamy, że dzisiaj o godz. 17:00 w salce w Domu Katechetycznym rozpoczną się nauki przed chrztem – ostatnie przed świętami.

1. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na konserwację i renowację ambony, która w najbliższym czasie zostanie zabrana.