ŚRODA POPIELCOWA 2020

26 lutego w Środę Popielcową  rozpoczynamy okres Wielkiego Postu: niech to będzie dla nas czas powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu, rezygnacji z zabaw i dyskotek, ograniczenia oglądania telewizji, a poświęcenia tego czasu bliźniemu, a także Panu Bogu. Niech to będzie również czas konkretnych postanowień dotyczących zmiany swojego życia.

Obrzęd posypania głów popiołem w Środę Popielcową jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, oraz inne dobre uczynki i post.

Papież Franciszek skierował do wiernych  Orędzie na Wielki Post 2020, którego przewodnim hasłem są słowa św. Pawła: „W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem!” (2 Kor 5, 20)

  Msze św. w Środę Popielcową odbyły się o:   7:00,   9:00,   11:00,  16:30  dla  dzieci   i    18:00. W Śliwniku  o  godz.  17:00.

Także w Środę Popielcową rozpoczęły się kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty, które zakończą się w I niedzielę Wielkiego Postu.

Zachęcamy wszystkich do udziału w Drodze krzyżowej, która w naszym kościele będzie odprawiana w każdy piątek:

dla dzieci o godz. 16.30

dla dorosłych i młodzieży rano o godz. 8.15   i   wieczorem o godz.  17.15

w Śliwniku po Mszy św. o godz. 17.00.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym odbędą się w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00,   a w Śliwniku o godz. 9.15.