VII Niedziela zwykła – ogłoszenia

 1. Mija tegoroczny karnawał i już w tym rozpoczynającym się tygodniu, 26 lutego mamy Środę Popielcową, którą rozpoczynamy okres Wielkiego Postu: niech to będzie dla nas czas powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych, palenia tytoniu, rezygnacji z zabaw i dyskotek, ograniczenia oglądania telewizji, a poświęcenia tego czasu bliźniemu, a także Panu Bogu. Niech to będzie również czas konkretnych postanowień dotyczących zmiany swojego życia.

Obrzęd posypania głów popiołem w Środę Popielcową jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, oraz inne dobre uczynki i post. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki powinny zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Pozostałych także zachęcamy do włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości.

  a/ Msze św. w Środę Popielcową:   7:00,   9:00,   11:00, 

                                                                      16:30 –  dzieci   i    18:00,  

                                        w Śliwniku  o  godz.  17:00

          b/ taca przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów.

 

 1. Także w Środę Popielcową rozpoczynają się kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty, które zakończą się w I niedzielę Wielkiego Postu.

 

 1. Zachęcamy wszystkich do udziału w Drodze krzyżowej, która w naszym kościele będzie odprawiana w każdy piątek:
 • dla dzieci o godz. 16.30
 • dla dorosłych i młodzieży rano o godz. 8.15   i   wieczorem o godz.  17.15
 • a w Śliwniku po Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Odpowiadając na prośbę Papieża Franciszka Konferencja Episkopatu Polski ustanowiła pierwszy piątek W. Postu dniem pokuty i modlitwy zranionego Kościoła.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00,   a w Śliwniku o godz. 9.15.

 

 1. Natomiast dzisiaj rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest w naszej tradycji, że Wielki Post przeżywamy podejmując różnego rodzaju umartwienia. Ci, którzy piją, niech w imię Chrystusa ukrzyżowanego walczą ze swoją słabością. Niepijący niech dają świadectwo, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w najbliższą środę wyjątkowo będzie tylko rano o godz. 8.30.

 

 1. Poświęcenie różańców i medalików dla dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 11:30.

 

 1. Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu zaprasza na rekolekcje dla małżeństw, które odbędą się w dniach 28 lutego – 1 marca. Informacje i zapisy: www.fundacjabliskodomu.pl, tel.: 604 437 773.

 

 1. Rekolekcje dla mężczyzn odbędą się w dniach od 20 do 22 marca w Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.30. Zakończenie w niedzielę w południe. Zgłoszenia udziału przyjmuje: ks. Mariusz Iliaszewicz – tel. 788 171 932.   Koszt – 140 zł.

 

 1. Serdecznie zapraszamy małżeństwa niesakramentalne do przeżycia rekolekcji wielkopostnych w Głogowie w terminie 3 – 5 kwietnia br. Koszt pobytu to 180 zł od osoby. Miejsce rekolekcji : DOM „Uzdrowienia Chorych” pl. Kolegiacki 10, 67-200 Głogów. Zgłoszenia przyjmuje: Rafał Zendran – tel. 722 322 122.

 

 1. Parafialny Klub Seniora organizuje w dniach 31maja – 7 czerwca, br. wyjazd na turnus rehabilitacyjno–wypoczynkowy do Mrzeżyna. W ramach turnusu będą wykonywane też zabiegi rehabilitacyjne. Odpłatność za turnus wynosi 1330 zł. Zapisy oraz wpłata zaliczki w wysokości  500 zł w salce nad  garażami  w  każdą środę  w  godzinach  10.00  –  11.30.