MSZA ŚW. Z OKAZJI XXVIII ŚWIATOWEGO DNIA CHORYCH.

Przypadający tradycyjnie we wspomnienie objawień Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego Światowy Dzień Chorego to okazja do zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację chorych i cierpiących.

Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11, 28).

Słowa Jezusa: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11,28) wskazują na tajemniczy kierunek łaski, która objawia się ludziom prostym i daje wytchnienie utrudzonym i zmęczonym[…] Stąd wychodzi światło, które oświeca wasze chwile ciemności i nadzieja wobec waszego zniechęcenia[…] W Nim bowiem niepokoje i pytania, które rodzą się w tej waszej “nocy” ciała i ducha, znajdą siłę do ich pokonania. Tak, Chrystus nie dał nam recept, ale swoją męką, śmiercią i zmartwychwstaniem uwalnia nas od ucisku zła.

(Orędzie papieża Franciszka na XXVIII Światowy Dzień Chorego 2020 r.)

W naszym kościele Msza Święta ze specjalnym nabożeństwem dla chorych została sprawowana we wtorek 11 lutego o godz. 9:00. Eucharystię celebrowali: ks. Bartosz i ks. Proboszcz. Na zakończenie Eucharystii został udzielony sakrament namaszczenia chorych przez: ks. Proboszcza, ks. Bartosza i ks. Damiana.